У Ковелі міжнародний легкоатлетичний пробіг зібрав понад півтори тисячі учасників

Вже сьомий рік у Ковелі проходить легкоатлетичний пробіг, присвячений світлому Дню Перемоги. Останніх кілька років він набув великої популярності та статусу міжнародного. Змагаються на бігових доріжках міста, які до цього виконували функцію автомобільних доріг, як любителі, так і спортсмени. А ще – беруть активну участь люди з обмеженими фізичними можливостями. Незмінним ініціатором та організатором масової спортивної події сьомий рік поспіль є громадська організація «Спортивний клуб «Ковель» (президент Юрій Семенюк). Підтримують задуми ковельчан приватна фірма «Юкон», Волинський благодійний фонд «Рідна Волинь», Генеральний Консул Республіки Польща в місті Луцьку пан Марек Мартінек та численні спонсори.
Традиційно спортивне дійство розпочинають урочистим парадом. Цього футбольного року організатори змагань запропонували спортсменам з Польщі та України, де відбуватиметься головна спортивна подія Європи, у центрі Ковеля обмінятися символічними м’ячами «Євро-2012». Спершу ці велетенські м’ячики зустрілися на кордоні з сусідньою країною, а потім їх перемістили до міста. Пізніше символи футболу урочисто відпустили в небо.
Цьогоріч у міжнародних змаганнях взяло участь 1458 дітей та 140 дорослих, серед яких велика когорта спортсменів та людей з обмеженими фізичними можливостями. Вони представляли Польщу – більше 7 міст, Білорусь та Україну.
Першими, як і в попередні роки, вийшли на старт люди-інваліди, які в черговий раз довели суспільству, що проблеми зі здоров’ям не перешкода в досягненні успіху. Їхній оптимізм, сміливість та бажання перемогти, долаючи нестерпний біль через хворобу, вселили у душі решти бігунів жагу до перемоги та відкинули усілякі передстартові хвилювання. Для цих особливих учасників забігу на дистанції 200 метрів головним завданням було навіть не перемогти, а перетнути фінішну лінію. І вони всі успішно впоралися. Кожного організатори змагань нагородили солодкими подарунками, медалями та дипломами.
Наступні старти виявилися наймасовішими, тому що в них взяли участь діти різних вікових категорій: найменшому Кирилу Новосаду ледве виповнилося дев’ять місяців, а найстаршій – 17 років. Сергій Панасюк каже, що саме школярі були і є найактивнішими учасниками спортивних змагань. А їхній сміливості та цілеспрямованості можуть позаздрити навіть професійні спортсмени.
Головними призами нагороджували володарів перших трьох місць. Це – м’які іграшки, футбольні та волейбольні м’ячі, велосипеди, мобільні телефони, ролики, скейти, музичні плеєри, а решта отримувала солодощі, соки, медалі та дипломи.
А далі на дві заключні головні дистанції 6 та 10 кілометрів 7 міжнародного легкоатлетичного пробігу вийшли дорослі любителі бігу та спортсмени, серед яких були майстри спорту міжнародного класу. На біговій доріжці на 6 кілометрів з’явилися й ковельчани на візках Тетяна Баюк, Богдана Караванська член збірної команди параолімпійців України, Василь Мельничук. До них ще приєднався вже знаний спортсмен-любитель з Польщі Роберт Павлович. Чоловік на милицях спромігся прийти до фінішу в числі перших зі своєї групи. Як і в попередні роки, пан Роберт не зрадив своїй хорошій звичці та запросив усіх бажаючих разом з ним подолати додаткове коло – майже дві тисячі метрів. Дітвора мерщій кинулася доганяти гостя з Польщі. Через деякий час вони усміхнені та радісні з’явилися на фінішній прямій. Під бурхливі оплески глядачів пан Роберт в супроводі юних добровольців її перетнули. Ось це була справжня перемога над собою. Отож, переможцями головного пробігу на дистанції 10 кілометрів стали Дмитро Сірук з міста Костопіль та Людмила Коваленко (місто Бердичів). До речі, найстаршому учасникові цьогорічних змагань Олександру Майданському з Ковеля за два місяці виповниться 70 років.
Увесь пробіг, як для дітей, так і для дорослих, обслуговувала систему електронних чипів щодо точного визначення часу на фініші. Організатори змагань також забезпечили чергування карети швидкої та ретельно слідкували за тим, аби кожному учасникові вистачило мінеральної води для підтримки своїх фізичних сил.
Переможці та призери змагань головного забігу були відзначені кубками, грошовими преміями та дипломами. Також усі учасники, які подолали визначену дистанцію, отримали пам’ятні медалі та дипломи.
У проміжку між нагородженнями у старших вікових категоріях відбувся довгоочікуваний розіграш призів між усіма учасниками легкоатлетичного пробігу, де спонсори змагань запропонували три фотокамери, ліжко-диван та ноутбук.
Ознайомитися з результатами змагань можна на сайті СК «Ковель».
А наступний 8-й міжнародний легкоатлетичний пробіг відбудеться вже традиційно 9 травня.

Про Ковель