Міжнародну естафету влаштували українські та польські спортсмени

З м’ячем – через кордон. Міжнародну естафету влаштували українські та польські спортсмени. Акцію присвятили Євро-2012. У такий спосіб легкоатлети вирішили підтримати футбольні збірні та прорекламувати здоровий спосіб життя.

З польського Дорогуська – в український Ковель. Два десятки легкоатлетів з національною символікою в руках перетнули кордон України та Польщі. При цьому ще й м’яча один одному пасували.

71 кілометр здолали за 5 годин. Бігли по черзі – по 3-4 кілометри. Організатори кажуть, усе – на підтримку збірних.

Сергій Панасюк, організатор естафети:

– Бажаю швидких вам темпів у грі в футбол. Тому вперед Україно, Польщо, до перемоги!

Жодних вікових обмежень для учасників акції не було. Найстаршому бігуну – Олександру Майданському – вже під 70. Але від молодших спортсменів він не відстає. Про свою фізичну форму каже: все – завдяки спорту.

Олександр Майданський, найстарший учасник естафети:

– Кожен день три кілометри. Десь одинадцять тисяч кілометрів я десь пробіг. Біг гальмує старіння, заспокоює нерви, продовжує наше життя.

Більшість бігунів – аматори. Але не Олександр Головницький. Він – чемпіон світу з бігу на 100 кілометрів. До естафети долучився, щоб прорекламувати здоровий спосіб життя.

Олександр Головницький, чемпіон світу з бігу на 100 кілометрів:

– Я часто за кордоном. О сьомій ранку встаю, виглядаю у вікно – все місто бігає: бабусі, дідусі, маленькі діти. Всі бігають. А в нас буквально декілька людей бігає.

Пробіг – своєрідний тест і для прикордонників. Процедура перетину кордону для бігунів точно така, як буде під час проведенняЄвро-2012. Оформляють документи лише на одній стороні – польській.

Іван Маняков, начальник відділу Луцького прикордонного загону:

– Процедура оформлення – 1-2 хвилини. Перш за все це стосується туристичних груп, організованих груп та груп підтримки УЕФА.

У Ковелі учасників пробігу зустрічали небайдужі до спорту українці. Лише дітей серед них було півтори тисячі.

Автори: Людмила Співак, Олександра Фетисова. Оператор: Віталій Гаврилець. Перший Національний.

http://1tv.com.ua/uk/news/2012/05/14/20933